Utworzone przez o 2020-01-22 w aktualności | 0 comments

84 Zjazd SWE w Czaplinku 14-16 lutego 2020

84 Zjazd SWE w Czaplinku 14-16 lutego 2020

Za nami kolejny zjazd Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych. 84. spotkanie SWE odbyło się pod hasłem „Zakochać się w Jezusie”.

Tym razem spotkaliśmy się w Czaplinku – w tym pięknym mieście przebywaliśmy od piątku 14.02.2020 do niedzieli 16.02.2020.

Jak zwykle w naszych Wspólnotach nie zabrakło radości, śmiechu, zabawy, ale i skupienia na modlitwie. Jednym z naszych „głośniejszych” punktów programu był marsz ewangelizacyjny. Szliśmy ulicami Czaplinka śpiewając przy tym i zachęcając innych do wspólnej modlitwy. Nasz marsz zakończył się w szkole podstawowej, w której tego dnia odbywał się dzień skupienia, organizowany przez wspólnotę „Król Dawid”. Tam wspólnie mogliśmy wysłuchać świadectwa jednego z członków tej wspólnoty.

Nasz czas wolny przeznaczyliśmy na integrację, taniec, śpiew i wspólną zabawę. Jednak nie zapomnieliśmy o najważniejszym punkcie dnia jakim jest Eucharystia. W nocy zebraliśmy się wszyscy w kościele, aby razem przeżyć Mszę Świętą.

Nasz zjazd zakończył się w niedzielę. Mimo tego, iż byliśmy zawiedzeni, że czas tego wspaniałego wydarzenia dobiegł końca, to żegnalismy się z radością, bo wiemy, że już niedługo spotkamy się w Pile na kolejnym, 85. zjeździe SWE.

tekst: Małgorzata Ścisłowska

plakat SWE Czaplinek

Facebooktwitterpinterestlinkedinmailby feather

Comments

comments

Wyślij odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 − 3 =