Utworzone przez o 2017-08-21 w aktualności | 0 comments

„Wierni do końca”

„Wierni do końca”

dym

 

XXVI Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna odbyła się pod hasłem „Wierni do końca”, a patronowali jej błogosławieni Oratorianie z Poznania. Jak co roku zebraliśmy się w Szczańcu koło Świebodzina, aby rozpocząć wędrówkę do Częstochowy.
Pierwszego dnia podzieliliśmy się na diakonie, aby móc służyć wspólnocie swoimi talentami. Każdego dnia mieliśmy okazję słuchać konferencji na rozmaite tematy, jednak głównym zagadnieniem była refleksja nad wiernością zarówno w życiu Poznańskiej Piątki jak i naszym. Dzięki posłudze kapłanów mogliśmy korzystać z sakramentów każdego dnia naszej pielgrzymki. Na trasie nie zabrakło modlitwy – godzinek, różańca czy Koronki do Miłosierdzia Bożego. Wieczorami spotykaliśmy się z mieszkańcami wsi lub miasta na wspólną ewangelizację i czuwanie zakończone Apelem Jasnogórskim. W Twardogórze braliśmy udział w uroczystej adoracji, natomiast w Oleśnie byliśmy świadkami ślubu Oli i Dominika. W każdej miejscowości znaleźliśmy schronienie u wspaniałych gospodarzy, którzy dzielili się z nami nie tylko swoim domem i posiłkami, ale także doświadczeniem wiary.
Przez te dwa tygodnie mieliśmy okazję doświadczyć wiele: deszcz, upały, zmęczenie, radość, sakrament pokuty i codzienna eucharystia, trud pielgrzymowania, odwaga składania świadectwa, relacje i jedność we wspólnocie. Jedno jest pewne – każdy mały cud 26. SPE będzie owocował w nas w codzienności po powrocie do domów.

Anna Nadstazik (Salezjańska Grupa Medialna)

Facebooktwitterpinterestlinkedinmailby feather

Comments

comments

Wyślij odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 5 =