Utworzone przez o 2015-06-15 w aktualności | 0 comments

XXIV SALEZJAŃSKA PIELGRZYMKA EWANGELIZACYJNA

XXIV SALEZJAŃSKA PIELGRZYMKA EWANGELIZACYJNA

11226939_778039892293186_5460773406946271979_o

 

 

Kochana Młodzieży!

Przed nami XXIV Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna! Kolejny raz Pan Jezus zaprasza nas do pielgrzymowania na Jasną Górę, by wzrastała w nas wiara i odwaga. Hasłem tegorocznej pielgrzymki będą słowa „Chodźcie stopami po ziemi, a sercem mieszkajcie w niebie”. Ewangelizacja zaczyna się od Twojego serca, dlatego te 14 dni rekolekcji w drodze – w tym czasie łaski Jezus chce rozbudzić w Tobie jeszcze intensywniej dary Ducha, którymi będziesz się dzielić ze wszystkimi. Aby jednak nam się to udało jak najlepiej, pragniemy przypomnieć Wam kilka ważnych kwestii:

– Pilnujmy bardzo solidnie przygotowania poszczególnych ewangelizacji. Dana grupa niech spotka się wcześniej u siebie, zaplanuje nowe scenki, fajne pomysły i rekwizyty, niech też napisze plan danej ewangelizacji / schemat dla prowadzącego i dla muzycznych. Wiadomo – salezjański spontan jest super, ale jeszcze lepiej jak jest przygotowany;) Im lepszy będzie poziom przygotowania, tym lepszy efekt w ludziach i w samych pielgrzymach!

– Pamiętajmy, o kolorach koszulek na poszczególne dni. Każdy niech zabierze koszulkę w kolorze białym (zwłaszcza na Jasną Górę, żeby była kultura), niebieskim, czerwonym i zielonym. Pamiętajmy też, że pielgrzymka to nie rewia mody, więc niech dziewczyny starsze wytłumaczą młodszym jak się ubierać, a jak nie bardzo wypada. Chłopaki też niech nie szpanują muskułami nosząc koszulki bez rękawów, bo ktoś może wpaść w kompleksy 😉 A jak komuś za gorąco, niech przejdzie się jeden etap w habicie salezjanki albo sutannie salezjanina 😉

– Do Szczańca przyjeżdżamy przygotowani do EGZAMINU. Będzie trudniejszy od tegorocznej matury 🙂 Zakres: regulamin SPE. Jak jest napisane w regulaminie: przeczytaj go kilka razy, naucz się go na pamięć, a jak kochasz SPE to go przestrzegaj.

– Proponujemy diakoniom, aby ( jak w zeszłym roku) dogadały się i przyjechały wcześniej do Szczańca, czyli 29 lipca, aby miały czas podzielić się, zaplanować wszystko, co trzeba.

– Zapisy wspólnot z podaniem liczby osób do 30.06.2014 – adres: m.sabada@wp.pl Nr telefonu – 784-397-030

Kochani! Pielgrzymka jest dziełem Boga, nie ludzkim pomysłem! Z naszej strony zaangażujmy się najlepiej jak potrafimy, a wtedy Bóg zaopiekuje się nami na każdym kroku i nam pobłogosławi.
Do zobaczenia w Szczańcu! Don Bosco? Ole!

SPE 2015

PDF – SPE 2015

posługa na SPE 2015

Facebooktwitterpinterestlinkedinmailby feather

Comments

comments

Wyślij odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × one =